Wracam do zbóż. Na pierwszy ogień kukurydza :)

W piątek po miesięcznej przerwie miał pojawić się  kluczowy raport Departamentu Rolnictwa w USA. W raportach na stronie BossaFXpl  pojawiają się komentarze redagowane przez Panią Dorotę Sierakowską związane z tym działem.

….. cytuje

Dzisiaj kluczowy raport USDA

Tymczasem na rynku kukurydzy nieustannie trwa regularny ruch cen na południe. Wynika to z oczekiwań dotyczących sporych zbiorów tego zboża w Stanach Zjednoczonych. Żniwa w tym kraju są już w około trzech czwartych ukończone, a wczoraj dodatkowo pojawiły się pozytywne dla strony popytowej informacje dotyczące większego od oczekiwań eksportu kukurydzy z USA (w ostatnim tygodniu eksport ten wyniósł 1,72 mln ton, podczas gdy oczekiwano 1,3 mln ton).

Dzisiaj o godzinie 18.00 polskiego czasu ma pojawić się kluczowy raport amerykańskiego Departamentu Rolnictwa (USDA) dotyczący produkcji i zapasów zbóż w USA i na świecie. Raport ten pojawia się po precedensowej przerwie w październiku, wywołanej zamieszaniem politycznym w USA i zamknięciem wielu państwowych urzędów. Na rynku oczekuje się, że dzisiejsza publikacja pokaże wyraźny wzrost szacunków związanych z produkcją kukurydzy w USA. Niewykluczone, że jeśli tak się stanie, to zobaczymy dzisiaj kolejny ruch cen kukurydzy w dół, w kierunku bariery 400 USD za 100 buszli…

Dorota Sierakowska
Analityk

Wydział Doradztwa i Analiz Rynkowych
Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.
ul. Marszałkowska 78/80
00-517 Warszawa
tel: (022) 504-33-22

W związku z tym , iż inwestycja na tych instrumentach nie jest mi obca, postanowiłem przyjrzeć się się temu instrumentowi i sprawdzić czy rzeczywiście można jeszcze coś zainwestować w ten produkt.

Zacząłem od sprawdzenia pozycji największych graczy na rynku.

Ku mojemu zdziwieniu wcale nie chcieli sprzedawać !!!!

08.11.2013 położenie Commercials na CornPonad 200 tyś kontraktów w longu bezwzględnie wykluczało zajmowanie pozycji short )

No to zerkamy gdzie jest nasza kukurydza na wykresie .

08.11.2013 fcorn przed publikacją danych

 

Bez dłuższej analizy ustawiłem pozycję oczekującą buy stop.

Co z tego wyszło ? To co przewidziałem 🙂

10.11.2013 kukurydza h-1

 

Najpierw czyszczenie SL w obu kierunkach 🙂

 

 

 

10.11.2013 kukurydzaJa przeanalizowałem tak

– dwie ogromne dywergencję wzrostowe na wskaźniku MACD

– maksymalnie wyprzedany wskaźnik stochastic

– Commercials w pozycji long

Co ja mam z tego na dzisiaj ?

11.11.2013 kukurydza1Dwie zyskowne pozycję już zabezpieczone TSL i ustawioną trzecią 🙂

Dlaczego tak się stało z kukurydzą ? Szukałem odpowiedzi w internecie i równocześnie napisałem pytanie z prośbą o wyjaśnienie tego co się stało do Pani Doroty. I tu niespodzianka bo w weekend otrzymałem odpowiedź na moje pytanie od Pani Doroty Sierakowskiej !!!!!!!!!!

cytuję……

Rozumiem, że chodzi o piątkowy raport Departamentu Rolnictwa? Jeśli tak, to – ogólnie rzecz biorąc – chodzi o to, że wyliczenia departamentu nie były tak optymistyczne, jak spodziewano się tego na rynku. A więc niby była korekta szacunków produkcji kukurydzy w USA w górę, ale nie tak duża, jak się spodziewano. Do tego dochodzą informacje o możliwym sporym popycie na zboża (praktycznie wszystkie) ze strony Chin – i w takim kontekście ostatnie spadki mogły wydawać się przesadzone.

Odsyłam do raportu źródłowego: http://usda.mannlib.cornell.edu/MannUsda/viewDocumentInfo.do?documentID=1046 Tam są wszystkie dokładne wyliczenia.

Profesjonalizm Pani Doroty na najwyższym poziomie 🙂 Pozdrawiam Serdecznie  🙂

Czy jest potencjał do korekty ? Moim zdaniem ogromny !!!

11.11.2103 kukurydza w-1

23.6 a potem 38.2 % fibo to jeszcze sporo do osiągnięcia 🙂

Twarde dane – to podstawa !!!

Easy-game…. 🙂

Pozdrawiam

Krzysztof Wojciechowski

 

 

Prześlij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *