Waluty z antypodów zmieniają trend. EUR-USD wypełnia się formacja RGR

Pomimo optymistycznych danych ekonomicznych i skorygowanych prognoz gospodarczych, „Edkowi” nie udało się wybić nowego szczytu. Z technicznego punku następnym celem jest testowanie linii szyi , która jest na poziomie 1.1600. Przebicie tego wsparcia otwiera drogę do poziomów 1.1430 lub niżej 1.1120.

Analiza techniczna jaką prowadzę na :kiwi” od początku lipca 2017 wypełniła się w 100 % !!! Ostatnie dane fundamentalne z Nowej Zelandii dały pretekst do zmiany trendu.
Decyzja rządu Nowej Zelandii o wyborze Adriana Orra na nowego prezesa banku centralnego, spowodowała gwałtowny i krótki skok kursu pary NZD-USD w zeszłym tygodniu. Inwestorzy docenili, że Orr to profesjonalista z doświadczeniem w zakresie polityki pieniężnej i inwestycji. Jak donosi nasz kolega Boris Schlossberg, Orr jest „byłym zastępcą gubernatora i głównym ekonomistą w Banku Rezerw Nowej Zelandii. Obecnie zarządza państwowym funduszem majątkowym, który w ciągu ostatnich pięciu lat zwrócił 16,2 procent rocznie … Podczas gdy Orr nie posiada poglądów czysto gołębich, ani też jastrzębich, inwestorzy byli spokojni, że utrzyma on politykę pieniężną na równym poziomie, ograniczając najgorsze impulsy stymulacyjnej polityki pieniężnej.” Wzrosty NZD zostały spotęgowane przez poprawę aktywności produkcyjnej, pierwszą od 3 miesięcy.

Dolar australijski i nowozelandzki odnotowały w tym tygodniu spore wzrosty. Ruchy w obu walutach były napędzane głównie przez pokrycie krótkiej sprzedaży, ale także wybór nowego i doświadczonego gubernatora banku centralnego w Nowej Zelandii i optymistyczne australijskie odczyty z rynku pracy. Rynek pracy jest głównym obszarem umocnienia australijskiej gospodarki. Chociaż zaufanie biznesu obniżyło się, nadal odnotowywano wzrost liczby nowych miejsc pracy. W listopadzie Australia utworzyła 61,000 nowych stanowisk, 3 razy więcej niż oczekiwano. Stopa bezrobocia utrzymała się na stałym poziomie, ale wskaźnik uczestnictwa w rynku pracy wzrósł do 65,5%. Co więcej, aż 80% stanowisk, to zatrudnieni w pełnym wymiarze godzin, co sugeruje, że silniejszy wzrost PKB 0.84% powinien pozostać stabilny w najbliższej przyszłości. Solidne tempo wzrostu zatrudnienia stanowi przeciwieństwo ostatnich słabszych danych i powinno przełożyć się na lepszy popyt na początku 2018 roku 13.35% . Patrząc w przyszłość, protokół z ostatniego spotkania Banku Rezerw Australii, to najważniejszy punkt kalendarza ekonomicznego Astralii w przyszłym tygodniu, a biorąc pod uwagę ostatni silny raport z rynku pracy oraz wzrost chińskiego popytu, RBA powinien wypowiedać się optymistycznie na temat miejsc pracy, a może nawet krajowej gospodarki.
Technicznie poziom 0.7500 był zaporą nie do przejścia i kangurek cały tydzień wygenerował 200 pipsowy wzrost.Obecnie korekta napotka opór na wsparciu 0.75700 skąd powinniśmy widzieć atak na nowe szczyty.

 

 

Z AVATRADE ŚWIĘTA TRWAJĄ PRZEZ CAŁY MIESIĄC!

 

Zapraszam na moje analizy długoterminowe , które publikuję na portalu TradingView

Zapraszam do inwestycji z bonusem , na kontach real.

Pozdrawiam

Krzysztof Wojciechowski

601770717  mail easygameforex@gmail.com

Prześlij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *