Ukraina, Krym, QE-3 + Draghi = mieszanka wybuchowa !!!

W ostatnich tygodniach rynki finansowe poruszają się pod dyktando wydarzeń w Europie i Krymie, zerkając na dane z USA , Chin oraz słuchając Prezesa Draghiego, który zaczyna dostrzegać zbyt mocne euro. Ale po kolei, krótko i na temat.

Konflikt na Ukrainie i Krymie osłabia rubla co widać na wykresach tej pary oraz na indeksach giełdowych. Czy warto inwestować teraz w tą walutę opisałem w artykule w zeszłym tygodniu. Ja dodałem dwie pozycję short zwiększając tym samych wartość swap na parach z rublem.

rubel x 2Sprzedaję na górkach , przy wyraźnych dywergencjach zakładając pokojowe rozwiązanie konfliktu i powolne ale stanowcze wzmacnianie się rubla, który generuję dodatni swap. Co obecnie daje mi 36.7 zł dziennej premii na tym instrumencie. ( 1100 zł miesięcznie ).

Nadal utrzymuję pozycję short na Poludniowo-afrykańskim ZARZ-e.

zaraW obecnej sytuacji  zwiększył się zysk na pozycjach i jak widać pracuje dodatni swap 🙂 Tu zacznę dodawać pozycje short dopiero po przebiciu wsparcia w okolicach linii kijun-sen.

W tytule jest o Draghim to dodaję swoje co myślę, a myślę , że mamy do czynienia z ukrytą manipulacją ze strony EBC i Draghiego bo jakim cudem jeszcze kilka dni temu na konferencji prasowej jest nieugiętym konserwatystą w swoich poczynaniach i planach , a tu nagle na zupełnie nie znaczącym spotkaniu w czwartek zmienia radykalnie nastawienie i ogłasza ,że teraz do decyzji Rady będzie brany pod uwagę kurs Euro !!! No i mamy ruch !

13.03.2014 eurusdm30

 

Wprawdzie w piątek wystąpiła korekta tego spadku, ale takie tąpnięcie tej waluty w zasadzie oznacza zmianę kierunku. Poczekamy do poniedziałku i informacji z Krymu.

To, że czeka nas zmiana trendu na wielu parach widać po jeden z najważniejszych walut na świecie czyli po jenie. Na trzech podstawowych parach występują formację zmiany trendu, a na parze z dolarem USA wręcz wzorcowa formacja w/g DiNapoliego.

bez tytułu japończyk x 3Mamy tu do czynienia z podwójnym szczytem (  GBP-JPY ) oraz niższym wierzchołkiem ( EUR-JPY, USD-JPY ) przy występujących mocnych dywergencjach spadkowych na wskaźniku MACD.

Opiszę to na parze USD-JPY

usdjpyweekly zmiana trendu

 

Kilkutygodniowy  trend wzrostowy ( 8-12 świeczek ) jest złamany 50 % spadkiem, po którym następuje korekta nie przekraczająca 61 % zniesienia wewnętrznego fibo przy odpowiednim położeniu MA 3×3 i ostatecznie zamkniecie świecy dziennej poniżej MA 3×3.

Jak widać na skanie jest wszystko książkowo. 9 tygodni wzrostów, 5 tygodni spadków i zejście ponizej MA 3×3, korekta do 61 % fibo i ostatecznie zamkniecie poniżej MA 3×3 z formacją objęcie bessy. Informacja – kilka tygodni spadku z potencjalnym celem 97-96.50.

I na koniec zagranie końtrojańskie 🙂

nzdusddaily

Ustalenie Banku Rezerw Nowej Zelandii o podniesieniu stopy % do 2.75 % i zapowiedź dalszych podwyżek umocniło tą walutę. Ale opór na poziomie 0.8600 wyraźnie się obronił 90-cio pipsowym pinbarem spadkowym, potwierdzonym spadającą gwiazdą w kolorze nowego kierunku czyli spadkiem.

nzdusddaily tp Moim zdaniem do wzięcia jest ok 250 pips.

Czy to wszystko się sprawdzi i czy będę miał rację zarabiając na coraz większą iloćć wacików 🙂 okaże się już w najbliższych dniach 🙂

Pozdrawiam

Krzysztof Wojciechowski

Prześlij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *