Tydzień z rollercoaster na wielu parach :)

Tydzień publikacji ważnych danych za nami, część par zaczyna ustawiać się pod prawdopodobną zmianę trendu. Dolar niezmiennie pnie się w aprecjacji. Co się udało , a co wisi na haku i kuję mnie pod żebro 🙂

8 stycznia po spotkaniu FOMC – stwierdziłem, że jest dobre wejście na Kablu do naszej złotówki i analiza weszła idealnie.

11.01.2014 gbp-pln sell.-1

 

W sumie końcówka tygodnia to wzmacniająca się złotówka co udało mi się wykorzystać.

11.01.2014 złotóweczka

To są bardzo mocne sygnały, że jest szansa na ustanowienie nowych dołków na złotówkach. W zasadzie wszędzie mamy poprzebijane zniesienie wewnętrzne fibo 50 % więc po małej korekcie uważam że, złotówka dalej będzie się umacniać. Jest szansa na dołączenie się do trendu spadkowego ( wykresy ) czyli aprecjacyjnego na złotówce. Jeśli analizując technicznie Kabla, gdzie jest to fala A i po korekcie fali B nastąpi fala C , która jest w/g teorii jest dłuższa od fali A możemy spodziewać się ruchu w okolicę 4.92-4.93 za funta. Polecam analizę złotówki. Oczywiście plusem jest dodatni swap na pozycjach short co daje nam dodatkowy bonus.

Natomiast sam Kabel w stosunku do dolara nie daje za wygraną i broni się ” rencyma i nogyma” przed spadkiem. Ja jednak nadal uważam , że jest to już „chwytanie się tonącego brzytwy ” i nie da rady – deprecjacja jest nieunikniona. Spoglądając swoim zwyczajem na „słonie” czytaj Commercials ja wysuwam w/w wnioski.

11.01.2014 commercials gbp„Słonie” zaczynają się odwracać, czyli sprzedawać swoje shorty. A gdzie się sprzedaje jak nie na górce ? Jak na razie pozycję są na minusie , ale minus na górce jest do przeżycia 🙂

11.01.2014 gbp-usd h-4

 

W zasadzie to pozycję były już na plusie , ale w piątkowej zmienności nie zdążyłem ich zabezpieczyć.

Wykres na D-1  pokazuje spadkowy trend na wskaźniku MACD więc deprecjacja jest blisko.

11.01.gbp-usd- d1

 

Zaczynają pracować samuraje. Ceny ruszyły w dół po dywergencjach i uważam, że jest jeszcze kilkaset pipsów aby dotrzeć do pierwszych wsparć. ( zielone wskazania na D-1 )

11.01.2014 japonczyki11.01.2014 japonczykiLira Turecka jeszcze się nie może zdecydować i część pozycji jest na plusie , część jeszcze na minusie. Duży dodatni swap w shorcie pracuję na dobrą premię.

11.01.2014 lira turecka Co dalej będzie się dziać ? Tego to nie wiedzą najstarsi górale, ale zawód Trader to ciągła obserwacja i analiza rynku. Ja jak zawsze spoglądam na indeks dolara.

Było tak.

28.12.2013 indeks dolara manipulacja

 

A jest tak.

US Dollar Index(Dzienny)20140112105651 11.01.2014

 

Dolar złamał obór na poziomie 81.00 dotarł do następnego na poziomie 81.35 i w piątek po zaskakujących danych z zatrudnienia pozarolniczego przetestował zamieniony opór 80.60 na wsparcie, od którego się odbił.

Dane zaszokowały bo takiego spadku to się nie spodziewali nawet najwięksi pesymiści.

11.01.2014 dane z USA

 

Czyżby nikt nie przeanalizował sytuacji pogodowej w USA ? Przecież tam jest zima stulecia! Samoloty nie latają , ani ludzi ani towarów nie przewożą. Spedycję nie pracują , bo towaru brak ,a i drogi zasypane. Szkoły i instytucję pozamykane, Niagara zamarzła, to i turystów nie ma. Nie ma życia , nie ma pracy nie ma dobrych danych. Przyjdzie ocieplenie ruszy wszystko to i pracowników będzie potrzeba więcej , żeby odrobić straty. No ale same dane o pracownikach w piątek nie były podawane 🙂  Stopa bezrobocia !!! 6.7 %. A to przecież oprócz inflacji drugi ważny wskaźnik sugerujący zamykanie QE-3 !!!

Nowy tydzień też ma ważne dane szczególnie dla  Kangura i Funta. Będzie też przemawiał Bernankę więc zmienność również będzie wysoka.

Pozdrawiam

Krzysztof Wojciechowski

1 komentarz

  1. Fantastic goods from you, man. I have understand your stuff previous to and you are just extremely
    magnificent. I really like what you’ve acquired here, really like what you’re saying and
    the way in which you say it. You make it enjoyable and you still take care of to keep it smart.
    I cant wait to read far more from you. This is really a tremendous site.

    Odpowiedz

Prześlij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *