Samuraje dali sygnał , giełdy w górę. Gdzie jest opór ?

Bank centralny Japonii zszokował w piątek rynki, podejmując decyzję o wprowadzeniu ujemnych stóp procentowych. Stanowi to kontynuację luźnej polityki banku.

Depozytowa stopa procentowa została obniżona z poziomu 0,1 proc. do -0,1 proc. stosunkiem głosów 5 do 4.Ma to pomóc w ożywieniu wzrostu gospodarczego Kraju Kwitnącej Wiśni i w uniknięciu negatywnego wpływu światowych zawirowań rynkowych na gospodarkę.Bank podał w komunikacie, że będzie dokonywać dalszych obniżek, jeśli uzna to za konieczne.Japonia nie jest pierwszym krajem, który wprowadził ujemne stopy procentowe. Podobne decyzje podejmowały wcześniej: Bank Centralny Szwajcarii, Bank Szwecji oraz Europejski Bank Centralny.Giełdy zareagowały pozytywnie na piątkową obniżkę stóp. Indeks Nikkei zyskał 2,8 procent. Zareagowały też rynki walutowe.

Opisywane wcześniej wsparcie na poziomie 1800 wytrzymało i S&P-500 odbija się kierują na północ.

FUS500Weekly

 

Tygodniowa świeczka odwrócenia trendu( kierunku) została potwierdzona drugą identyczną, czekamy na trzecią.

FUS500Weekly1

 

Piątkowa świeczka to bardzo ładne marubozu więc szansa na kontynuowanie kierunku wzrostowego w nadchodzącym tygodniu jest bardzo możliwe.38.2% zniesienia fibo już zaliczone więc droga do 50-61.8% otwarta.

FUS500Daily

 

Na indeksie mniejszych spółek sytuacja podobna , widać mocną dywergencję wzrostową zarówni na interwale tygodniowym jaki na dziennym.

FUS30Weekly

FUS30H4

 

Nieco mniej siły ma niemiecki DAX ale też widać odbicie od poziomu wsparcia. Czekamy na lukę wzrostową.

FDE30Weekly

 

Ogólnie złotówka nieco się umacnia ,a osłabienie się euro spotęgowało to na parze eur-pln. Moja ulubiona formacja RGR znów daje zarobić.

EURPLNH4

 

Od dwóch tygodni opisuję zachowanie się pary CAD-JPY. Miesięczna świeca z dłuuugim cieniem ( młot ) daje ogromne szanse na kontynuację trendu wzrostowego.

CADJPYMonthly

 

Wszystko wskazuje na to że formacja „three drive” ma wielką szansę na kontynuację.

CADJPYWeekly

 

 

 

Pierwszy miesiąc prowadzenia konta PAMM zakończył się podniesieniem kapitały o 27 % Zapraszam do kontaktu osoby zainteresowane współpracą.

 

zwrot 1tyczeń 2016

 

Pozdrawiam

Krzysztof Wojciechowski

601770717   mail    easygameforex@gmail.com

 

 

 

 

 

Prześlij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *