Payarollsy złe = payarolly dobre dla aprecjacji dolara.

A zaczęło się we wtorek trzeciego maja od złych danych z Chin o obniżeniu oprocentowania o 0.25 pkt przez RBA . Kangurek zaczął tracić na wartości i rynek rozpoczął korektę wzrostów.

dane gb

Drugim ciekawym zdarzeniem była nietypowa reakcja kabla przed ogłoszeniem  wskaźnika PMI dla przemysłu. Analitycy przewidywali osłabienie stad aprecjacja kabla była dla mnie podejrzana. Przypuszczenia okazały się trafne i po ogłoszeniu znacznie gorszych danych kabel zanurkował ,a moje pozycję short zaczęły zarabiać.

 

GBPUSDH11

 

Od tych zdarzeń notujemy odwrócenie się trendu na dolarze,który odbił się od poziomu wsparcia 92.00 i zmienił kierunek na północny. Cały tydzień na zielono. Poziom wsparcia zbiegł się ze zniesieniem fibo na poziomie 50 % więc można przypuszczać , że korekta będzie spora. Potwierdza to piątkowa sytuacja na rynku, gdzie mimo bardzo słabych danych o pozarolniczym zatrudnieniu w USA zamiast osłabiać dolara , dane te spowodowały jego dalszą aprecjację.

 

US Dollar Index(Tygodniowy)20160508134343

 

Co się dzieje na PAMM ( PAMM-ach) , którymi zarządzam ?

Krzywa przyrostu kapitału odzwierciedla rzeczywistą wartość zarządzanym kapitałem i uwzględnia otwarte pozycję zarówno ujemne jak i dodatnie. Spadki na wykresie nie są wynikiem utraty kapitału , tylko jego przetrzymaniem w pozycji minusowej. Jak widać w historii , po każdej korekcie mamy spory wzrost depozytu.

Wyznaję zasadę że  … ” drzewa do nieba nie rosną ,a każda studnia ma swoje dno” . Każdy instrument podlega spadkom i wzrostom  , należy to tylko poprawnie przeanalizować i w odpowiednim momencie księgować, zarówno straty jak i zyski.

Ja nie jestem nie omylny , też księguję straty,ale ich wartość jest znacznie mniejsza niż księgowane zyski.

ranking 08.05.2016

Druga zasadą jaką wyznaję to jest …. ” nie wkładaj wszystkich jajek do jednego kosza ” stad widać sporą dywersyfikację portfela, co daje ogromny komfort inwestycyjny. Nie ma takiej możliwości aby wszystkie ustawione zlecenia przynosiły straty. Mam zawsze dwa podstawowe instrumenty, na których skupiam się podczas inwestowania, reszta to są inwestycję długoterminowe.

dywersyfikacja 39.04.2016

Jeśli jesteś zainteresowany współpracą załóż konto z linku poniżej i skontaktuj się z nami. To jest PAMM zamknięty więc wymagana jest akceptacja warunków.

728x90

Zapraszam do kontaktu

Krzysztof Wojciechowski

tel 601 770717  , mail  easygameforex@gmail.com

Prześlij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *