GBP-USD – wsparcie obronione wracamy na 1.600

 

Pamiętacie Państwo 10.05.2013 sugerowałem korektę o ok. 300 pips na kabelku ?10.05.2013 gbp-usd sellKorekta zrobiła 400 pips !!!! docierając do poziomu 1.5200 i oczywiście wybiła ostatnie zlecenia obronne pod tym poziomem ( 1.51721 ). Przekroczyła nieco poziom 50 % fibo zniesienia wewnętrznego.

Dwa dni konsolidacji, a w zasadzie prania mózgów traderów. Zmyłki kierunku w obie strony , a zmienność wyniosła 100 pips !!! Oczywiście wygenerowała się moja ulubiona formacja przy zmianie trendu czyli ” formacja ogłupienia rynku ” Zobaczmy w przybliżeniu.

16.05.2103 gbp-usd formacja ogłupienia rynkuWszytko mamy w tych dwóch dniach. Jazda w górę i pikowanie w dół. Wybijanie sl w obu kierunkach . Cień na wybicie sl poniżej poziomu 1.5200 i ukształtowana formacja  RGR.

Jak to wygląda z lotu ptaka ? D-1

15.05.2013 gbp-usd long formacja three driwe longObiecująco. Czy teraz dane z USA o godzinie 14.30 wspomogą aprecjację kabelka. A może tylko po to są , żeby były bo już karty są rozdane 🙂 Zobaczymy czy się mylę. Trzeba odrobić kangurka i kiwi 🙂

Pozdrawiam

Krzysztof Wojciechowski

 

 

 

3 komentarze

  1. wygląda na to że im gorsze dane tym lepiej 🙂

    Odpowiedz
  2. No nie do końca ) Złe dane mają wpływ na decyzję co dalej z QE3. Jeśli dane będą słabe to nie będzie argumentów nad zmniejszeniem tego programu. Ba, co gorsza złe dane dają niepewność czy ten program ma sens, bo niby ma pomóc a recesja się pogłębia. W takim razie program jest do dupy 🙂 I co dalej ? Siana wpompowane w gospodarkę indeksy nadmuchane, a tu zaraz może być krach ) A to może przestraszyć inwestorów i zaczną uciekać z USA.

    Odpowiedz
  3. no ale inwestory amerykańskie myślą tak …. skoro jest źle to będą dalej drukować kasę….

    Odpowiedz

Prześlij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *