GBP-USD – technicznie jak po sznurku ?

19.04.2013 gbp-usd long

 

„Kabelek” tylko technicznie.

Interwał dzienny (D-1) Wskaźnik MACD w trendzie wzrostowym. Stochastic w dolnej części wyprzedania. Zgodnie ze zniesieniem zewnętrznym fibo , dotarliśmy do bliskiego punktu docelowego ( FE 61.8) poziom 1.5250. Nastąpiła korekta i następnie dotarliśmy do punktu docelowego ( FE 100) poziom 1.5380 . Znowu nastapiła korekta i teraz jesteśmy w ruchu do dalekiego punktu docelowego ( FE 161.8 ) z docelowym poziomem 1.5600 !!! Dwa pierwsze ruchy zbudowały klasyczną formację AB-CD i obecnie buduje się trzy falowa struktura wzrostowa. Można podpiąć się też teorią fal Elliotta, która mówi o budowie impulsu podstawowego na bazie 5 fal wzrostowych i trzech fal korekty. Technicznie wychodzi , że jesteśmy w fazie impulsu i budujemy część wzrostową. Trend wzrostowy potwierdzają też formację ( boksów) konsolidacji , które tworzą się po każdym wybiciu. Można też zauważyć zwiększony wolumen ceny w trakcie wybicia i zmniejszony w trakcie korekty i konsolidacji.

To czysta technicznie analiza w/g mojej wiedzy. Czy jest prawidłowa ? Przy TP-3 się okaże. Dwie pozycję już pracują, następna przy wybiciu oporu na TP-2.

Pozdrawiam

Krzysztof Wojciechowski

2 komentarze

 1. „Dwie pozycję już pracują, następna przy wybiciu oporu na TP-2.”

  W trakcie wybijania czy po zamknięciu nad oporem?
  Ewentualnie czy nie czekasz też na odbicie od tego poziomu jako wsparcia ?

  Odpowiedz
  • W zasadzie koncepcja uległa zmianie. Fitch Ratings obniżył rating Wielkiej Brytanii do „AA plus” z najwyższego poziomu „AAA”, z perspektywą stabilną. Nastąpił zjazd cenowy i obecnie prawdopodobny jest powrót i być może teraz nastąpi poważny ruch w górę.

   Odpowiedz

Prześlij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *