forex

aktualności z rynku, analizy i propozycje długoterminowe


Słabnący dolar umocnił złotówkę. Trwa korekta aprecjacji.

Na rynkach zapanował chaos po znacznej deprecjacji dolara. Covid 19 rujnuje wszystkie gospodarki w tym gospodarkę USA. Dolar zanurkował na wykresach.

Nastąpiła oczekiwana aprecjacja złotówki , która jest spowodowana wyłącznie słabnącym dolarem i nie ma nić wspólnego z naszą gospodarką.

czytaj dalej

Formacja objęcia bessy na złocie oznacza głębszą korektę.

9 lutego przedstawiłem analizę, w której sugerowałem zbliżająca się korektę na złocie. Podstawą tej sugestii była największa w historii rozbieżność pomiędzy Commercials Hadgers , a Large Traders . Technicznie sytuacja miała miejsce podczas budowania 5-ej fali wzrostowej przy ogromnej dywergencji spadkowej. Dwa tygodnie wybijania stop losów pozycji short , zbudowanie 24.02 świecy spadającej gwiazdy aby 28.02 zbudować ogromną świece spadkową. Cel korekty to 61.8 % zniesienia fibo co wypada w okolicach 1350 $ za uncję.

Warto też zwrócić uwagę na równość korekt między poziomem zwrotu trendu na złocie podczas wybijania oporu na poziomie 1350 $.

czytaj dalej

Szykuje się korekta na złocie !!!

Jesteśmy w punkcie o największej rozbieżności w ustawieniach między Commercials Hadgers , a Large Traders od 2014 roku. Pojawiają się pierwsze oznaki zmiany pozycji.

Jest ogromne prawdopodobieństwo na realizację zysków inwestorów, którzy mają pozycję długie na złocie od ponad roku.

czytaj dalej

Złotówka pracuje zgodnie z falami Elliotta i zniesieniami Fibbonacciego

W zeszłym tygodniu przedstawiłem analizę korekty pierwszej fali spadkowej i w piątek rozpoczęła się fala B całego zniesienie wewnętrznego. Fala A dotarła do poziomu 38.2 fibo całej fali spadkowej i teraz powinna skorygować ruch b do poziomu ok 3.830. Z tego miejsca w/g teorii fal będzie formować się fala C , która dotrze do zniesienia 61.8 fibo całej fali spadkowej. Warto tez brać pod uwagę mocniejszą korektę do poziomu 88.2 fibo i utworzenie formacji odwrócenia trendu RGR

czytaj dalej

Złotówka koryguje ruch spadkowy

Formacja spadkowa dopełniła się piąta falą i odbijając się od poziomu 3.800 rozpoczęła korektę. Korekta tego ruchu i w/g analizy technicznej powinna dotrzeć do poziomu 61.8 zniesienia Fibo czyli ok 3.950 zł/$. Jest też możliwość mocniejszego wybicia do poziomu 71.2 % Fibo co ukształtuje formację odwrócenia trendu RGR. Uważam ,że korekta zakończy się na poziomie 3.950 bo witać tam chmurę ichimoku stanowiącą mocny opór.

czytaj dalej

W dwa tygodnie 550 pips na funcie , należy się korekta.

Funt dotarł do 38.2 % zniesienia fibo półrocznej fali spadkowej.
Na poziomie 1.2500 do którego dotarł funt widać mocny opór wyznaczony lipcowymi szczytami. których nie udało się pokonać.
Występująca dywergencja spadkowa na wskaźniku największych graczy MACD sugeruje, że możemy w nadchodzącym tygodniu spodziewać się korekty. Taki mocny ruch wzrostowy, sugeruje korektę do 38.2 % fibo obecnego ruchu wzrostowego, gdzie oporem będzie chmura ichimoku.

czytaj dalej

Frank Szwajcarski do złotówki w krytycznym miejscu.

Pierwszego sierpnia przedstawiłem w artykule możliwość zarobienia na funcie do złotówki. Dzisiaj ważny dzień dla funta utworzone przez Krzysztof | Sie 1, 2019 | Bez kategorii | 0 komentarzy Transakcje zostały już zamknięte i przyniosły godny zysk. Tym razem proponuję zainteresować się frankiem . W relacji do złotówki mamy poważny poziom oporu , z którego powinna nastąpić korekta lub zmiana trendu. Pozdrawiam Krzysztof... czytaj dalej