EUR-USD – 5 fal wzrostu – czyli korekta z celem na 1.200 ?

Od połowy grudnia 2016 do połowy lutego 2018 trwał trend wzrostowy, który ukształtował 5-cio falową strukturę. Jeśli przyjmiemy to jako analizę techniczną Elljotta , to czeka nas korekta o zasięgu 61 % fibo , który mieści się na poziomie 1.200. Dodatkowym elementem potwierdzającym zmianę trendu jest ukształtowanie się podwójnego szczytu , przy wyraźnej dywergencji spadkowej na MACD . Warto też zauważyć , że największy wolumen transakcyjny był w dniu 1.02.2018 i był to wolumen na sprzedaż. Po nim nastąpiło czyszczenie stop losów z ustawionych pozycji short i utworzenie formacji podwójnego szczytu.

Warto też zwrócić uwagę na indeks dolara BOSSA-USD, gdzie indeks zatrzymał się na poziomie 0.75 nieznacznie go naruszając, a ruch powrotny stworzył tygodniową formację młota.

 Oba stochastiki skierowane na na interwale tygodniowym w górę.  W międzyczasie mamy też wydarzenia polityczne – 2 marca kończy się referendum w niemieckiej SPD dotyczące ponownego wejścia w koalicję z chadekami, a na 4 marca zostały rozpisane wybory parlamentarne we Włoszech, które mogą przynieść różne rozwiązania. To może być pretekstem do wychodzenia z pozycji short i czekania na rozwój wydarzeń.

Zapraszam na moje analizy długoterminowe , które publikuję na portalu TradingView

 

Zapraszam do inwestycji z bonusem , na kontach real.

Pozdrawiam

Krzysztof Wojciechowski

601770717  mail easygameforex@gmail.com

Prześlij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *