Dolar w górę , euro w dół Draghi rozdaje karty

Na początku października przedstawiałam analizę techniczną sugerująca wzrost wartości dolara i podparłem to wykresem technicznym ….

Dzisiaj jesteśmy poda 200 pips wyżej i para zamienia opór na techniczne wsparcie.

Oświadczenie dotyczące polityki pieniężnej Europejskiego Banku Centralnego spowodowało spadek kursu euro, do najniższego poziomu od trzech miesięcy.

Również po raz pierwszy od kwietnia, ​​kurs EUR-USD spadł poniżej 100-dniowej prostej średniej kroczącej (SMA), co oznacza, że ​​następny przystanek może wynieść 1,12. Choć zaplanowana na przyszły tydzień publikacja niemieckiego raportu o inflacji i rynku pracy jest ważna, nie wpłyną one znacząco na ​​EBC, który jasno określił, że ​​stopy procentowe nie zostaną zmienione, przynajmniej do października 2018 roku. Po zredukowaniu programu skupu aktywów do 30 mld euro i przedłużeniu okresu jego trwania od stycznia do września, Mario Draghi stwierdził, że stopy procentowe zostaną utrzymane na obecnym poziomie, jeszcze długo po zakończeniu QE, co oznacza, że ​​pierwsza podwyżka stóp procentowych EBC nie nastąpi przynajmniej do trzeciego kwartału – zdecydowanie dłużej niż cierpliwość większości inwestorów. Euro runęło. Obecnie można spodziewać się korekty spadku, po której nastąpi dalsza deprecjacja.

Jeśli cały ruch wzrostowy uznamy za strukturę pięcio-falową , to korekta ,która ruszyła po wystąpieniu Draghiego powinna dotrzeć w rejon 1.1200 – 1.1100 gdzie mamy obszar 50-61 % zniesienia wewnętrznego fibo. Dla odważnych rynek może zamknąć lukę na poziomie 1.0700. 

 

Wypełniła się mała formacja RGR wytworzona na głowie dużej formacji RGR, która właśnie przebiła poziom szyi.

Zapraszam na moje analizy długoterminowe , które publikuję na portalu TradingView

 

 

Zapraszam do inwestycji z bonusem , na kotach real.

Pozdrawiam

Krzysztof Wojciechowski

601770717  mail easygameforex@gmail.com

 

Prześlij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *