Dolar w aprecjacji buduje formację podwójnego dna.

 To był umiarkowanie udany tydzień dla notowań dolara amerykańskiego. Kwotowania USD w dużej mierze skorygowały osłabienie z poprzednich 7-dni handlu, jednak w dalszym ciągu na rynku widoczna jest lekka presja na wycenie. Wydarzeniem tygodnia była publikacja zapisków z ostatniego, styczniowego posiedzenia FED. Członkowie Komitetu Otwartego Rynku Fed zgodzili się w styczniu, że poprawa perspektyw gospodarki w ostatnim czasie zwiększa prawdopodobieństwo dalszych stopniowych podwyżek stóp, wynika z opublikowanego w środę protokołu ze styczniowego posiedzenia Rezerwy Federalnej (Fed). Większość z nich wyraziła także przekonanie, że inflacja przyspieszy, co może ugruntować oczekiwania rynku na kolejną podwyżkę stóp w marcu, już pod przewodnictwem nowego prezesa banku Jerome’a Powella. Bardziej jastrzębie minutes pozwoliły rozegrać mocniejszego USD, poniżej 1,23 EUR/USD. Tradycyjna zależność między rentownościami długu USA i kursem dolara została w tym roku przerwana, co obserwatorzy tłumaczą faktem, że do wzrostu rentowności przyczyniły się obawy przed inflacją i pogorszeniem sytuacji fiskalnej USA.

Analiza techniczna potwierdza tendencję wzrostową na dolarze. Formacja podwójnego dna i kanapka wzrostowa preferują aprecjację dolara .

 

Analogicznie jeżeli dolar zanotował udany tydzień, to z uwagi na wysoką wagę EUR/USD, koszyk EUR musiał znaleźć się pod presją. W porównaniu do minutes FED zapiski EBC nie przyniosły większego przełomu. Członkowie Rady Prezesów Europejskiego Banku Centralnego (ECB) uznali w styczniu, że jest zbyt wcześnie, by sygnalizować normalizację polityki, nawet jeśli rośnie ich przekonanie, że inflacja powróci do celu, wynika z protokołu z posiedzenia banku w styczniu. Rozmowy o zmianie nastawienia banku mogą rozpocząć się na początku roku, jednak decydenci uznali, że bank powinien unikać gwałtownych zwrotów i bacznie obserwować umacniające się euro, wynika z opublikowanego w czwartek protokołu. Dodatkowo na horyzoncie pojawiają się nowe ryzyka polityczne – teoretycznie działające na niekorzyść EUR. Rynek przygotowuje się do wyborów parlamentarnych we Włoszech, których wynik pozna 4 marca. Tego samego dnia niemieccy Socjaldemokraci zagłosują nad utworzeniem koalicji rządowej z konserwatystami Angeli Merkel. Ankiety wskazują, iż wybory we Włoszech nie zakończą się wyraźnym zwycięstwem jednej partii, a w ich wyniku prawdopodobnie powstanie luźna koalicja lub rząd mniejszościowy. Liczba długich pozycji na euro jest obecnie rekordowa, wynika z danych CFTC. W tej sytuacji negatywny wynik każdego z tych dwóch ważnych wydarzeń politycznych może skłonić niektóre fundusze do sprzedaży wspólnej waluty. Dodatkowo za potencjalnym short squeez’em działa fakt, iż okolice 1,25 USD stanowią wyraźną barierę przed dalszym wzrostem głównej pary walutowej.

Złotówka zależna od dolara więc deprecjacja w najbliższym czasie najbardziej prawdopodobna.

 Wsparcia na poziomie 3.3100 drugi raz zostało obronione i tworzy się formacja podwójnego dna .Poziom oporu 3.435 z 08.02.2018 jeśli zostanie przełamany otwiera drogę do 3.5300, gdzie pojawia się pierwsze zniesienie fibo 0.236 %. Złotówka jest zależna od wartości dolara i nawet pozytywne dane gospodarcze nie pozwoliły na odwrócenie trendu deprecjacyjnego. Pozycję long.

Zapraszam na moje analizy długoterminowe , które publikuję na portalu TradingView

Zapraszam do inwestycji z bonusem , na kontach real.

Pozdrawiam

Krzysztof Wojciechowski

601770717  mail easygameforex@gmail.com

Prześlij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *