Dolar dotarł do wsparcia, a Grecja znowu niepokoi.

Czy dolarowe wsparcie na poziomie 93.00 zatrzyma jego deprecjację ?
US Dollar Index(Tygodniowy)20150427225702

Założone wsparcie po formacji „wisielca” zostało przebite o 10o pkt. i dotarło do zniesienie zewnętrznego na poziomie 127,2 Fibo

US Dollar Index(Tygodniowy)20150518151929

US Dollar Index(Dzienny)20150518151844-1

W takim przypadku powinna wystąpić korekta ruchu spadkowego do poziomu 96.00 lub 97.00.

Prezentowana w zeszłym tygodniu  analiza wykresu Bossa-USD z zaznaczonym zniesieniem fibo  FE 161.8 okazała się prawidłowa i para już zarabia w korekcie ruchu spadkowego. Docelowa poziom korekty to drugie zniesienie fibo FE 100.

BOSSAUSDDaily

Na dodatek w Grecji znowu mieszane obawy o jej wypłacalność.

Na rynkach nie słabną obawy związane z sytuacją Grecji.

Premier Grecji Aleksis Cipras ocenił w piątek, że jego kraj znalazł ze swymi kredytodawcami wspólną płaszczyznę negocjacyjną, ale w określonych kwestiach, takich jak odmowa zmniejszenia płac i emerytur, rząd nie pójdzie na żadne ustępstwa.

Cipras powiedział, iż obie strony osiągnęły porozumienie w sprawie celów fiskalnych i stawek podatku VAT, ale punktami spornymi są nadal zmiany w prawie pracy i reforma systemu emerytalnego. Jak zaznaczył, ostateczna ugoda musi uwzględniać docelową niewielką pierwotną nadwyżkę budżetową w latach 2015-16 i restrukturyzację zadłużenia.

Stojąca w obliczu groźby niewypłacalności Grecja liczy na zawarcie w ciągu najbliższych tygodni porozumienia z zagranicznymi kredytodawcami, które zapewniłoby jej dostęp do nowych funduszy pomocowych.

Euro powinno się osłabiać.

EURUSDDaily

 

To podstawowe pary walutowe. Jeśli nadal dolar będzie się umacniał można inwestować w większość walut na ich deprecjację względem dolara.

Pozdrawiam

Krzysztof Wojciechowski

Jeśli sam nie chcesz inwestować na rynku forex i chcesz powierzyć kapitał fachowcom, zapraszam na portal      www.inwestycjeterminowe.pl

inwestycje-slider-1920x720 banerek

Prześlij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *