Deprecjacji $ ciąg dalszy. Technika wskazuje na wsparcie w okolicach 94.5

US Dollar Index(Tygodniowy)20150323214114

 

fut_chart (1)

Skoro formacja wisielca zadziałała to technicznie powinien być cały zniesiony czyli cena powinna dojść do jego wsparcia lub go przekroczyć, a to oznacza ok 200 pkt. niżej.

Wszystkie poprzednie pozycję są utrzymane i powiększają zysk.

Na otwarciu sesji w Europie, USD silnie stracił na wartości – od -0,4% vs SEK do -2,6% vs NZD. Co się dzieje? Część tego ruchu jest prawdopodobnie wywołana czynnikami technicznymi z uwagi na ostatnie silne umocnienie USD. Na przykład, w ubiegłym tygodniu, wspomniałem o raporcie Commitment of Traders (COT), który wskazał na rekordowo wysoką liczbę krótkich pozycji w AUD. Najnowsze dane sygnalizują zaś, że te pozycje w AUD – oraz innych walutach – zostały silnie ograniczone. Jedynymi walutami, których liczba krótkich pozycji zwiększyła się są GBP, MXN oraz EUR (choć w przypadku EUR skala wzrostu jest niska). Należy pamiętać, że dane bazują na stanie z wtorku – dlatego też, mogło dojść do wzrostu krótkich pozycji w EUR do końca tygodnia. Cyt.Marshall Gittler.

AUDUSDH4-1

 

EURUSDDaily1

GBPUSDH4

NZDUSDDaily1

FGOLDH4

USDCHFDaily

 

O godz. 2:45 opublikowane zostaną wyliczenia konsorcjum Markit/HSBC dotyczące wskaźnika PMI dla chińskiego przemysłu – często brane pod uwagę przez rynek, gdyż nie liczone przez chińskich, rządowych statystyków. Mediana oczekiwań Thomson Reuters pokazuje, że w marcu wskaźnik mógł minimalnie spaść do 50,6 pkt. wobec 50,7 pkt. w odczycie za luty. W zimie mieliśmy powrót powyżej bariery 50 pkt. – ponowne zejście poniżej zostałoby odebrane negatywnie, zwłaszcza w kontekście rynkowych obaw, co do sytuacji w chińskiej gospodarce. Automatycznie przełożyłyby się one na notowania AUD, a pośrednio też na NZD. W przypadku dolara australijskiego ma to związek ze sporym udziałem eksportu surowców z tego kraju. Cyt Marek Rogalski BOŚ.

Jeśli dane z Chin okażą się pozytywne deprecjacja dolara USA nabierze tempa. Jeśli dane będą negatywne zobaczymy korektę na wykresach.

Pozdrawiam

Krzysztof Wojciechowski

Prześlij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *