Czy to tylko korekta, czy zmiana trendu na indeksach. Co z tym funtem.

W poprzednim tygodniu ani Draghi , ani Yelen nie przedstawili żadnego konkretnego planu co do dalszej polityki finansowej dla swoich gospodarek którymi zarządzają. A skoro nic nie wiadomo,  to u inwestorów wkrada się niepokój. Przełożyło się na wskaźniku strachu jaki jest indeks VIX. Wzrost tygodniowy o prawie 24 % robi wrażenie i daje podstawy do niepewności dla inwestorów. Przełożyło się to na wycenę spółek giełdowych na większości indeksów giełdowych.vix

 

SP 500 zaliczył tygodniowy spadek i jest to świeca marubozu z niewielkim górnym knotem. Warto obserwować otwarcie notować tego waloru. Luka spadkowa potwierdzi deprecjację tego instrumentu.

fus500monthly2

Taka sama reakcja spotkała mniejszy index FUS30. Widać wygenerowany nowy szczyt przy wyraźnej dywergencji spadkowej na wskaźniku MACD.

fus30monthly

Również niemiecki DAX zaliczył korektę spadkową.

fde30h1

Analizując najważniejszą walutę jakim jest ” jeszcze” dolar, widać tworząca się formację flagi w trendzie spadkowym. Jeżeli w USA nie zostaną podniesione stopy % to mamy sporo miejsca do aprecjacji dolara i spadku indeksów giełdowych.

bossausdweekly1

Zniesienie Fibonnacciego daje nawet potencjalny punkt docelowy w okolicach 70.200 , co pokrywa się 61.8 % korekty spadkowej całego ruchu wzrostowego od maja 2011 roku !

bossausdweekly

Uważam ,że warto zainwestować w funta brytyjskiego bo zarówno analiza fundamentalna jak i techniczna wskazują na aprecjację tej waluty. Największa od ponad 10 lat ilość pozycji long zgromadzonych przez Commercials w/g mnie nie pozostawia złudzeń, że nadchodzi długoterminowa aprecjacja funta.

fut_chart-1

Ogromna dywergencja wzrostowa na interwale miesięcznym potwierdza położenie Commercials.

gbpusdmonthly

Podwójne dno przy wzrostowej dywergencji wskaźnika MACD ( wskaźnik największych graczy ) sugeruję kierunek wzrostowy.

gbpusddaily1

Fundusz PAMM , którym zarządzam plasuje się w czołówce inwestorów z przyrostem kapitałowym ponad 61%.

top-ranking

 

 

Jeśli jesteś zainteresowany współpracą załóż konto z linku poniżej i skontaktuj się z nami. To jest PAMM zamknięty więc wymagana jest akceptacja warunków.

 

 

728x90

 

Jeżeli jesteś zainteresowany samodzielnym tradowaniem, zapraszam do promocji jaką oferuje broker BDSwiss. Zapewniam gwarancję depozytu do 500 zł w przypadku otwarcia tam rachunku. Warunkiem jest wygenerowania 1 lota w ciągu miesiąca od założenia rachunku.

bdswiss-promo

 

Zapraszam do kontaktu

Krzysztof Wojciechowski

tel 601 770717  , mail  easygameforex@gmail.com

Prześlij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *