Czy kabel i kangur zmieniają trend ?

Przedstawiam Państwu subiektywną analizę dwóch par walutowych w stosunku do dolara amerykańskiego. Połączenie analizy fundamentalnej wraz z analizą techniczną rysuje w/g mnie na kablu odwrócenie trendu a na kangurze już trend spadkowy. Ale po kolei.

Kangurek.

Po bardzo rozczarowującym bilansie handlowym opublikowanym w nocy 3.30 w dniu 02.07.2014 następnego dnia swoją opinię wygłosił Glenn Stevans.

Stwierdził, że kursu AUD/USD – jest zbyt wysoko wg. historycznych standardów, ale i też jest przewartościowany i inwestorzy nisko wyceniają możliwość jego przeceny – a także polityki monetarnej: nadal pozostaje akomodacyjna, a RBA widzi pewną przestrzeń do obniżek stóp procentowych. To stało się punktem do wyraźnej przeceny dolara australijskiego,  kontynuując niekorzystny trend zapoczątkowany  po fatalnych danych nt. bilansu handlowego Australii.

Po  wystąpieniu szefa RBA warto też zadać sobie pytanie, czy bank centralny nie zaczął właśnie bardziej aktywnie oddziaływać na kurs waluty przez werbalne działania. Wątek niewykluczający cięcia stóp procentowych na przestrzeni kilkunastu miesięcy jest nowy, bo do tej pory rynek zakładał tylko możliwość wydłużenia okresu niskich stóp procentowych na cały 2015 r.

Popatrzmy na interwał D-1

audusddaily

 

W ciągu dwóch dni kurs tej pary spadł o 180 pips tworząc dwie mocne spadkowe świece gdzie pierwszą można określić jako objecie bessy potwierdzoną drugą świecą marubozu. Wskaźnik ADX pokazuję przecięcie linii DL- przez linię DL+ co sugeruje trend spadkowy.

audusddaily dinaloliWskaźnik MACD wyraźnie pokazuje dywergencję spadkową.

Zmieniając wykres świec japońskich na model Heiken Ashi również mamy potwierdzenie trendu spadkowego.

audusddaily ashi

 

Wskaźniki MACD, Stochastic i RSI w trendzie spadkowym.

audusdh4 atr i kor

 

 

Na interwale H-4 widzimy niedźwiedzią formację motyla, przecięcie wolniejszej MA 25 przez szybszą MA-3. Przebiliśmy wsparcie jakim była chmura ichimoku, która teraz będzie pracować jako opór. Cena wybiła niższy dołek.

Czy to są wystarczające sygnały na to, że wchodzimy w trend spadkowy, najbliższe dni to pokażą.

Kabelek.

Na kablu wieloletnie szczyty i wszyscy chcą jeszcze kupować. Czy aby na pewno wszyscy ?

fut_chart

 

Aby ktoś kupił to ktoś musi sprzedać, a sprzedają Commercials. Skoro najwięksi sprzedają to co się stanie jak kupujący też zaczną sprzedawać ? Zmiana trendu.

Czy w tej gospodarce brytyjskiej jest tak dobrze ? Nie koniecznie zważywszy na ostatnie dane PMI usługowe spadają, nie mówiąc już o sektorze nieruchomości, który jest mocno przewartościowany i grozi zapaścią.

dane z gbPopatrzmy na wykresy D-1

gbpusddaily formacje odwrcenia

 

Poniżej opis formacji i świec jakie występują na interwale D-1 i sugerują odwrócenie trendu.

bez tytułu wisielec

doji

gbpusdh4 dywergencja

Występują dywergencję spadkowe.

gbpusdh4 ashi

W Heiken Ashi występują tylko świece spadkowe i wzrostowe, a tu zaczynają pojawiać się spadkowe.

Zatem czekamy do przyszłego tygodnia na następną porcję danych z GB, które powinny wykrystalizować trend.

Pozdrawiam

Krzysztof Wojciechowski

1 komentarz

  1. Dzięki Krzysztof za analizę 🙂

    Odpowiedz

Prześlij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *