Czy japończycy widzą światełko( inflację) w tunelu swojej gospodarki ?

Ostatnim kluczowym wydarzeniem dla rynków w tym tygodniu było posiedzenie Banku Japonii dziś w nocy, które zakończyło się oświadczeniem i konferencją prasową nad ranem. Efektem obrad BoJ jest utrzymanie bieżącej polityki monetarnej i wprowadzonego niedawno nowego poziomu QE. Jednocześnie bank podniósł swoje prognozy gospodarcze, projekcje produkcji i eksportu. Podczas konferencji prasowej prezes Banku Japonii, Haruhiko Kuroda zapewnił, że BoJ celuje w inflację, która jego zdaniem osiągnie okolice 2% w 2015 roku, a nie w rynek FX i kurs jena. Prezes potwierdził też, że QQE odnosi zamierzone efekty, a słaby jen zwiększa dochody eksporterów i globalnych korporacji, choć z drugiej strony szkodzi lokalnym firmom i usługodawcom. BoJ chciałby, żeby kurs jena kształtowany był przez czynniki fundamentalne i będzie się temu uważnie przyglądał pod kątem skutków dla gospodarki. Co więcej, pan Kuroda nie boi się spadku cen ropy – uważa, że dzięki temu gospodarka odżyje w średnim terminie, co pchnie ceny w górę. Tutaj bardzo dużą rolę odegra wzrost płac, jeśli zostanie utrzymany. Zapytany o sytuację w Rosji odparł, że nie widzi powtórki z 1998, mimo ostrego spadku rubla, a sytuacja Rosji nie powinna mieć bezpośredniego wpływu na sytuację gospodarczą Japonii. Biuro Badań Inwestycyjnych XM

A co na to analiza techniczna. Zerknijmy na wykresy od miesięcznego do 4h.

USDJPYMonthly

 

Jen znalazł się przy oporze w obszarze 122.00 i zbiega się to z 61.8 % zniesienia wew. fibo. Eliotowcy dopatrzą się 5 falowej struktury spadkowej zapoczątkowanej 08.1998 roku i 3 falowej korekty do w/w poziomu 122.00.

USDJPYWeekly

 

Wykres tygodniowy pokazuje formację objęcia bessy i zeszłotygodniową  świecę wisielca.

USDJPYDaily

 

Wykres dzienny pokazuje , że korekta wytworzyła się przy spadającym wskaźniku MACD.

USDJPYH4

 

Ostatnia faza korekty tworzy klin wzrostowy, który sugeruje wybicie dołem. Ponadto klin kończy się na zniesieniu wewnętrznym 61.8 fibo  przy poziomie 119.500 który był już trzykrotnie obroniony.

USDJPYDaily1

Jeśli analiza techniczna jest poprawna , to zasięg ruchu spadkowego powinien zakończyć się w okolicach 110-109.500 jenów za $. Obecna korekta jest głębsza od poprzedniej o 180 pips co świadczy o jej większej sile. Warto obserwować tą parę.

Pozdrawiam

Krzysztof Wojciechowski

Takiej promocji jeszcze nie było ! 100 % bonusu do wpłaty zasilającej depozyt od IronFX !!!

 

 

IronFX_Promotion_Bonus_728x90_pl

Prześlij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *