Czy Benek jutro dobije $ ?

Po ogromnej deprecjacji dolar nadal krwawi. Ćos jaki dostał od Bernankę w zeszłym tygodniu tak go osłabił że brakowało sił na powrót i ledwo starczyło na mizerną korektę. ( wykres)16.7US Dollar Index(Dzienny)20130716121216

Wskaźniki MACD i Stochastik  nadal są w trendzie spadkowym.

Inwestorzy powinni mieć świadomość, że jutrzejsze wystąpienie szefa FED przed Kongresem może przynieść sporo zamieszania na rynku. Raport na temat stanu i perspektyw gospodarki, oraz kształtu polityki monetarnej, jaki Ben Bernanke zacznie czytać o godz. 16:00, już o godz. 14:30 pojawi się on w całości na agencjach informacyjnych, co zdaniem Komisji ds. Usług Finansowych Izby Reprezentantów ma na celu umożliwienie członkom komisji dokładniejsze zapoznanie się z jego treścią. Może on pobrzmiewać nieco bardziej „jastrzębią” nutą, jak tego oczekują niektórzy uczestnicy rynku. Nie oznacza to jednak, że FED będzie się spieszył z ograniczaniem programu QE3 – ciekawe słowa w tej kwestii mogą paść kilkanaście minut po godz. 16:00, kiedy to Ben Bernanke zacznie odpowiadać na pytania kongresmenów.”

Ci, którzy oczekują szybkich decyzji ze strony FED w kwestii QE3 nie powinni zapominać o znacznie szerszym, niż tylko lokalny (czyli amerykański) kontekście tego ruchu. Tak, jak duża krytyka pojawiła się w momencie inicjalizacji tego programu – padały argumenty za tym, że prowadzi on do nadmiernego umocnienia walut rynków wschodzących – taka sama zaczyna pojawiać się teraz. Kilka dni przed rozpoczynającym się w czwartek szczytem państw G20 w Rosji, minister finansów Korei Południowej dał do zrozumienia, że G20 będzie rozmawiać o „koordynacji” działań w obszarze polityki monetarnej i zaznaczył, że FED powinien działać tak, aby ograniczyć negatywne efekty wyjścia z QE3 – chodzi tu przede wszystkim ryzyko nadmiernego odpływu kapitałów z rynków wschodzących. Oczywiście to tylko „ nic nie znacząca dyplomacja”, chociaż FED najpewniej nie będzie ignorował sygnałów ewentualnego spowolnienia w Chinach (dzisiaj tamtejsza prasa – China Securities Journal – spekuluje, że władze są przygotowane na słabszy scenariusz), czy też zawirowań w strefie euro (narastającą lawinę problemów z krajami PIIGS, które mogą odcisnąć swoje piętno na rynkach w najbliższych miesiącach, widać już gołym okiem).   ( cyt. Marek Rogalski -Główny analityk walutowy DM BOŚ  ) Pozwoliłem sobie przytoczyć komentarz, bo oddaje sedno jutrzejszego wystąpienia.

Gdzie siedzi kapitał ?

16.07.2013 commercials usd

 

Ja jakoś od piątku ,kiedy podano oficjalne dane widzę pozycję short lub ich budowanie. Czyli kapitał będzie się przemieszczał, co zresztą już było widać od ostatniego wystąpienia Bernankę. A skoro ucieka to trzeba go szukać .

EUR-USD

16.07.2013 eur-usd long

AUD-USD

Skoro to jest jedna z główniejszych walut to warto sprawdzić co się na niej dzieje.

16.07.2013 commercials aud

I tu sytuacja odwrotna , coraz więcej pozycji long. Jak long to long ))

16.07.2013 aud-usd long

 

Skoro „kankurek” w longi to bliźniaczka „kiwi” też powinna podążać za bratem.

NZD-USD

16.07.2013 nzd-usd longi

 

 

EUR-AUD

Która waluta będzie słabsza, a która mocniejsza zobaczymy.

16.07.2013 eur-aud sell

 

EUR-GBP

Powiększamy na razie minus. Trzeba czekać.

16.07.2013 eur-gbp

 

Dzisiaj o 14.30 również ważne dane z USA o inflacji i Redbook. Zobaczymy w którą stronę machnie rynkiem.

Pozdrawiam

Krzysztof Wojciechowski

Prześlij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *