AUD-USD złe dane dokończyły realizację planu.

To było trzecie podejście pod spadek kangura na postawie danych fundamentalnych i wskaźników ekonomicznych publikowanych dla Australii. Dzisiejsze złe dane gospodarcze dopełniły zejście tej waluty do wskazanego już kilka tygodni temu wsparcia na poziomie 1.015 gdzie zaplanowałem wyjście z pozycji. Ciasny TSL zamknął pozycję na 1.013.

Obecnie po analizie fundamentalnej popartej wskazaniami technicznymi ( mamy mocny poziom wsparcia , wskaźnik Stochastic jest w mocnej strefie wyprzedania ) kupiłem plotki o pozostawieniu obecnej stopy % na nie zmienionym poziomie przez Bank Rezerw Australii. Jest to moim zwyczajem, jedna mała pozycja w formie zwiadowczej, na reakcję jaka może pojawić się dzisiaj nad ranem .

Jeśli do wieczora pozycja będzie miała wartość dodatnią , zabezpieczę SL na 2-3 pipsach i będę wyczekiwał reakcji inwestorów.

Podobna reakcja nastąpiła na bliźniaczej parze czyli na NZD-USD. Tu też TSL jak strażnik pilnował plusowych pozycjach i w godzinach rannych transakcję zostały pozamykane. Obecnie jest już uruchomiona 1 pozycja long i również będzie zabezpieczona na minimalnym zysku.

Pozdrawiam

Krzysztof Wojciechowski

 

Prześlij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *