A co słychać u „Pepiczków” )))

Przez ostatnie tygodnie czeska waluta traciła na wartości w stosunku do $ i euro. Przyczyniało się do tego obniżanie stopy % przez bank centralny do rekordowego poziomu 0.05%. Korekta trendu zniżkowego A-B, dotarła do punktu C, gdzie zbiegła się z  poziomem prawie 61.8 % Fibo zniesienia wewnętrznego . Korekta była formacją AB-CD.  ” dzisiejsza wypowiedź przedstawiciela tamtejszego banku centralnego, Mojmira Hampla, który powiedział, iż obecnie nie widzi potrzeby zainicjowania programu luzowania ilościowego, jednak możliwe są interwencje walutowe na koronie czeskiej” mogą doprowadzić do dalszej, rozpoczętej już aprecjacji czeskiej waluty -tyle dane fundamentalne i ekonomiczne.

A co mówi nam analiza techniczna ?                                                                                                       Korekta zatrzymała się na 61.8 % Fibo o czym już pisałem, zielone słupki diagramu na wskaźniku MACD, wyraźnie już pod wolniejszą czerwoną linią trendu ,a Stochastic już w mocnym trendzie zniżkowym. Dodatkowo na wykresie widać 250 pipsową czerwoną  świece spadkową, która wyraźnie cała zamknęła się pod linią 3×3.

Czy te dane fundamentalne w połączeniu z analizą techniczną sprowadzą cenę dołków z poziomu początku września ? To tylko forex pokaże. Potencjał jest ogromny )))

Pozdrawiam

Krzysztof Wojciechowski

 

Prześlij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *